top of page

NEM ALMA NEDİR ?

Nem alma cihazları nem oranının yüksek olduğu yerlerde nemin istenilen seviyeye indirilmesini sağlayan cihazlardır. 

Aşırı nem, insanları yüksek sıcaklıktan daha fazla rahatsız eder. İnsanlarda sağlık problemlerine, kapalı mekanlarda rutubet ve kötü koku oluşumuna, elektronik ekipmanlarda arıza ve hasara neden olabilir. Konfor açısından ideal nem oranı % 50-55 arasındadır. 


Nem alma cihazlarının üzerindeki higrostat sayesinde nem oranı istenilen değerde ayarlanabilir. Portatif olmaları sayesinde istediğiniz ortamın nemini almak için farklı mekanlara taşınabilir, dekoratif görünümü sayesinde her ortama uyum sağlar. 

Nem alma prosesinde, Nemli hava, evaporatör serpantini üzerinden geçerken çiğ nokta sıcaklığının altına düşerek içerisindeki nem yoğuşmaya başlar ve yoğuşan nem su toplama kabında toplanarak veya drenaj bağlantısı ile boşaltılır. Evaporatörden çıkan soğuk ve nemi giderilmiş hava kondenserden geçirilerek tekrar ısıtılır. Odaya nemi alınmış ve sıcaklığı oda sıcaklığından birkaç derece artırılmış olarak üflenir.

KULLANIM ALANLARI

Nem alma cihazları evlerde, depolarda, arşivlerde, müzelerde, kapalı yüzme havuzlarında, fitness ve sağlık merkezlerinde, seralarda, mahzenlerde, inşaat sektöründe, korozyon korumasında,beton ve şap kurutmasında, su arıtma ve dolum tesislerinde kullanılır.

DEPOLAMA

Tarım ürünlerinin,baharatların,elektronik cihazların,kağıt ürünlerin vs. Depolanması sırasında,ürün için gereken en iyi ortam bağıl nemini sağlamak amacıyla nem alma cihazları kullanılmaktadır.Çürüme ve küf oluşumunun genel anlamda önlenebilmesi için,bağıl nemim %70'inin altında tutulması gerekmektedir.

İNŞAAT KURUTMA

Yeni binalarda kurutma yapmak için en önemli neden,binanın kullanıma başlamasından sonra ısıtma maliyetlerinde olağanüstü tasarruf sağlanmasıdır.Yapı kurutması sayesinde inşaatın bitimini izleyen ilk 5 yılda %300'e varan tasarruflar sağlanabilmektedir.
İnşaatı devam eden binalarda kurutma yapmanın önemli bir avatajı ise,inşaat sürelerinin belirgin bir şekilde kısaltılmasıdır;böylelikle Boyama,yer kaplama,ve bunu izliyen diğer çalışmalara,erkenden başlanabilir.
Bir yapı kurutması,yukarıda bahsedilen açıklamalara dayanarak,temel olarak soğutmalı nem alma cihazları ile yapılmalıdır.

SEL YANGIN VE DOĞAL AFETLER

Sel , su baskını yangın vb. felaketlerden sonra ortamdaki nemin kurutulması önem taşır nekadar çabuk kurutulursa yapıya ve içerde bulunan eşyaların kurtulma şansı okadar artar 

Please reload

Nem alma makinası servis , nem alma makinası bakım , nem alma makinası montaj, nem alma makinası satış, nem alma makinası kiralama, nem alma makinası kurulum, hadımköy nem alma makinası servis, beylikdüzü nem alma makinası servis, ikitelli nem alma makinası servis , esenyurt nem alma makinası servis, avcılar nem alma makinası servis, çerkezköy nem alma makinası, çorlu nem alma makinası, nem alma makinası yetkili servisi

bottom of page